احداث باغ و عملیات کاشت درخت | nahalfa

احداث باغ و عملیات کاشت درخت | nahalfa

در زمان کاشت نهال، محل پیوند که بالاتر از طوقه قرار دارد و طوقه باید بالاتر از سطح خاک نهالستان نهال فا باشد. محل طوقه باید ۱۰ سانتی‌متر بالاتر از سطح خاک قرار بگیرد تا طوقه و ریشه دچار پوسیدگی و آلودگی‌های باکتریایی و قارچی نشود. این درخت که میوه ی بسیار پر خاصیتی دارد، در برابر بیماری و آفات بسیار مقاوم است. برای کاشت نهال بههم می توان از روش کاشت دانه ان استفاده کرد و هم می توان به صورت گلدانی نهال آن را خریداری نمایید و برای کاشت ان اقدام کنید.

  • به صورت معمول، اواخر فصل زمستان و ابتدای فصل بهار بهترین زمان برای کاشت درخت انگور است.
  • مالچ کردن اطراف درخت باعث می شود درخت از لگد شدن و زیر ماشین چمن زنی رفتن محافظت شود.
  • توضیحات علیزاده رئیس موسسه جنگل ها و مراتع کشور را در خصوص کاشت ۱ میلیارد نهال در سال آینده را مشاهده می‌کنید.
  • درختان به، ممکن است توانایی این را داشته باشند که در خاک‌های مختلف رشد کنند، اما مهم است که با استفاده از خاک مناسب و رعایت نکات لازم جهت رشد مناسب آن، باروری و سلامت و عمر مفید این درخت را افزایش دهیم.
  • زیبایی درخت نه تنها در نگاه آدمی بلکه در منظر آفریدگار جهان نیز به نیکی آمده است.

پس از کاشت نهال های مثمر،از آنجایی که تناسبی بین حجم ریشه و اندام هوایی وجود ندارد و معمولاً ریشه نمی تواند نیازهای اندام هوایی را برطرف کند، بایستی قسمتی از اندام هوایی بریده شود. به این منظور نهال را از ارتفاع 80 سانتی متری از سطح زمین سربرداری کنید و محل برش را بلافاصله با چسب هرس پانسمان کنید. این سرزنی همچنین به شما کمک میکند تا در سالهای آتی فرم بهتری از درخت خود داشته باشید و دسترسی بهتری به شاخه های اصلی درخت داشته باشید. یک نهال برای کاشت درخت میوه در حیاط خانه باید ریشه سالم و رشد مناسب داشته باشد و همچنین عاری از بیماری و آفت باشد. نهال انتخاب شده باید ساقه صاف و سالم داشته باشد و رقم مناسب انتخاب شود.

رویشگاه عید نوروز (هفت سین درختی)

بعد از کاشت، خاک‌های اطراف را با بیل یا پا محکم بکوبید تا محفظه‌های هوا اطراف ریشه باقی نمانند و میزان نشست خاک که در اثر آبیاری به وجود خواهد آمد، کم شود. کود شیمیایی درون چاله نیز نباید با ریشه نهال مستقیم در تماس باشد؛ چراکه نهال‌های کوچک، حساس و آسیب‌پذیر بوده و ممکن است از بین بروند. اینکه چه نهالی انتخاب کنیم، به آب‌وهوای منطقه، نوع خاک، میزان فضای در دسترس و تجربه دیگر باغداران بستگی دارد. محل انشعاب شاخه‌های درخت محکم و قوی نیست و در هنگام میوه‌دهی زیاد، قیم برای نگهداری شاخه‌ها مورد نیاز است. زخم‌های حاصل از هرس زمستانه دیرتر از هرس تابستانه ترمیم می‌شوند زیرا در فصل رشد گیاه سریع‌تر می ‌تواند محل زخم را بپوشاند از اینرو احتمال آلودگی زخم‌ها در طی زمستان کمی بیشتر است.

همه چیز درباره درخت ماکادمیا

بهتر است در هنگام کاشت از کود پوسیده دامی در داخل گودالی که نهال به در آن کاشته می‌شود، استفاده گردد. شاخص ما برای تنظیم عمق کاشت استفاده از خط کش کاشت می باشد. این خط کش تکه چوبی است مسظح به طول حدود یک متر که شیاری در وسط آن ایجاد شده و زمان کاشت نهال، ساقه نهال را وسط این شیار گذاشته و نفر دوم نهال را طوری در دست نگه می دارد که طوقه وسط شیار قرار بگیرد.

جمع بندی نهایی کاشت نهال میوه:

وقتی نهال با آب‌وهوا و خاک منطقه سازگار باشد، به کود کمتری نیاز دارد و حتی در خاک اصلاح‌نشده هم رشد می‌کند. البته اگر به ترتیبی که گفته شد، نهال به کاشته شود، در سال اول نیاز کوددهی نخواهد داشت. در سال‌های بعد 2 بار کوددهی مناسب است که می‌ توان در اواخر زمستان تا اواخر بهار انجام داد. عدم توجه به زمان مناسب کوددهی و کوددهی بیش از نیاز درخت، منجر به برهم ریختن نیاز خوابی گیاه شده و همچنین باعث ریزش زودرس میوه‌ها و ابتلا به بیماری آتشک و سوختگی برگ‌ها خواهد شد. حفظ فاصله به سلامت درختان و ریشه‌ دوانی آن‌ها و برخورداری‌ شان از مواد مورد نیاز که از خاک تأمین می‌گردد، کمک می‌کند.