طرز تهیه سالاد غذا


اگر سالاد مربای شماست، می‌د،د که یک سالاد با کیفیت می‌تواند دو برابر یک همبرگر برایتان هزینه داشته باشد. بله! این قیمت نه تنها به کیف پول شما ضربه می زند، بلکه به انگیزه شما برای خوردن سالاد به جای همبرگر نیز ضربه می زند.

وقتی به دنبال غذای راحت هستید… این سالم است… باعث صرفه جویی در پول شما می شود… و طعم عالی دارد… ممکن است تعجب کنید که آیا بیش از حد درخواست می کنید. اما با آماده سازی غذا، می تو،د همه این کادرها را علامت بزنید!

این است آسان برای انتخاب غذای سالم‌تر و صرفه‌جویی در هزینه‌ها آماده سازی غذا برای هفته

ولی میتونی واقعا آیا آن سالاد کامل ناهار را برای گرفتن از یخچال آماده کرده اید؟ آره!

اگر می خواهید سالاد خود را برای روزها تازه و ترد نگه دارید، در اینجا نکاتی برای این کار وجود دارد بهترین راه برای تهیه سالاد.

چگونه سالاد آماده غذا برای هفته

درست است، یک سالاد معمولی که برای روزها در یخچال آویزان می‌شود معمولاً خیس و لطیف می‌شود.

اما ما چندتا داریم تهیه غذای سالاد ترفندها و نکاتی که سالاد شما را تازه نگه می دارد.

در اینجا راهنمای گام به گام آسان شما برای تهیه سالاد.

 1. شروع کن با سبزی های سالاد

وقتی صحبت از آماده سازی غذا به میان می آید، همه سبزیجات به یک اندازه ایجاد نمی شوند. اگر می خواهید سالادتان چند روز دوام بیاورد، سبزی های قوی تری را برای خود انتخاب کنید سالاد پایه بنابراین شما در نهایت با سالادهای خیس. شما باید از سبزیجاتی مانند کلم پیچ، کاهو رومی، کلم یا چغندر سوئیس استفاده کنید. اگر می خواهید سبزی های نرم تری مانند اسفناج اضافه کنید، صبر کنید و آن برگ های لطیف را نزدیک به زمان خوردن سالاد اضافه کنید.

 1. سبزیجات سفت را اضافه کنید

برای اینکه به سالادتان طعم و مزه و غذای عالی بدهید، سبزیجات متنوعی به آن اضافه کنید. بهترین سبزیجات برای سالادهای آماده سفت هستند و پس از شستن و برش به خوبی نگه می دارند. سبزیجاتی مانند فلفل دلمه ای، بروکلی، پیاز، نخود برفی، کرفس، هویج، گل کلم و ذرت. حتما از a استفاده کنید دستمال توالت برای خشک ، سبزیجات بعد از شستن هر گونه رطوبت اضافه به یک سالاد لطیف منجر می شود.

 1. پروتئین ها را اضافه کنید

با افزودن مقداری پروتئین مطمئن شوید که سالاد شما یک وعده غذایی کامل است. از جمله کینوا، عدس، لوبیا سیاه، نخود یا مرغ راهی عالی برای سیر ، بیشتر سالاد شماست. پروتئین های خود را قبل از افزودن به سالاد کاملاً بپزید و خنک کنید.

 1. آماده سازی رویه های سالاد و سس سالاد

بزرگ‌ترین نکته برای تازه نگه‌داشتن سالادتان به مدت یک هفته این است که رویه‌ها و سس‌هایتان را جدا از سالادتان نگهداری کنید. سالادهایی که در تمام هفته تازه می مانند از ظروف جداگانه برای رویه و سس استفاده کنید تا غذاهای ترد را ترد نگه دارید. رویه ها و سس را آماده کنید تا کل سالاد در صورت نیاز برای گرفتن آماده شود – فقط قبل از خوردن ظروف را با هم مخلوط کنید.

وعده غذایی سالاد آماده بسیار شبیه به ساختن سالادی است که بلافاصله می خورید. بزرگترین تفاوت زم، که سالادهایی را می خواهید که یک هفته دوام داشته باشند این است که مطمئن شوید مواد تشکیل دهنده من، را انتخاب کرده و سطح رطوبت را مدیریت می کنید تا سالاد شما ماندگاری بیشتری داشته باشد.

چگونه سالادها را برای هفته تازه نگه دارید؟

در اینجا هک های ما برای حفظ است سالاد تازه تمام هفته:

  • سبزی سالاد سفت را انتخاب کنید. شما باید بچه اسفناج را بنوشید و از برگ های قوی تری مانند کاهو یا کلم استفاده کنید.
  • پانسمان را نگه دارید. افزودن سس سالاد درست قبل از غذا خوردن بهترین راه برای تازه و ترد نگه داشتن سالاد است.
  • آن را وارونه بسازید. اگر می خواهید سس در همان ظرف باشد، قبل از اضافه ، مواد دیگر، سس را به ته ظرف اضافه کنید. سپس پروتئین، میوه ها و سبزیجات را اضافه کنید و سپس سبزی ها را اضافه کنید. وقتی آماده خوردن شدید، ظرف خود را تکان دهید یا از چنگال استفاده کنید تا همه آن را با هم مخلوط کنید.
 • ظروف تخت بهتر از ظروف بلند هستند. این سالاد میسون جار در پینترست تصویر زیبایی می‌سازد، اما سالادهایی که در شیشه‌های مزون ساخته می‌شوند، می‌توانند سبزی‌ها را له کنند و سالاد ترش‌تری درست کنند. استفاده از یک ظرف نگهداری مسطح و بزرگتر به پخش شدن سبزیجات و وزن کمک می کند. اگر به سراغ شیشه مزون می روید، سالاد خود را وارونه بسازید.
 • آن را خشک نگه دارید. بیشتر اقلام موجود در سالاد خود را قبل از ساختن سالاد می شویید. این مایع اضافه شده، و همچنین هر مایعی که به طور طبیعی در غذا وجود دارد، می تواند تا پایان هفته باعث شود کاهو شما در حال شنا ، نامرتب باشد. اطمینان حاصل کنید که هر اقلام شسته شده را خشک کنید یا از الف استفاده کنید چرخان سالاد. و از برش دادن اضافات آبدار مانند گوجه گی،ی، انگور یا انواع توت ها. سبزیجاتی را انتخاب کنید که به طور طبیعی خشک تر هستند مانند هویج و کلم بروکلی.
 • از گرما دوری کنید. شما ممکن است لذت ببرید سالاد کینوا یا الف سالاد استیک، اما آن مواد را در حالی که گرم است اضافه نکنید مگر اینکه سالاد پژمرده بخواهید. تمام مواد پخته شده را قبل از افزودن به سبزی خود خنک کنید.

با این ترفندهای ساده می تو،د سالاد را آماده کرده و آن ها را تازه نگه دارید.

نحوه آماده سازی دسته ای در مقابل آماده سازی مواد اولیه برای سالاد

شما می تو،د از دو روش اصلی تهیه سالاد غذا را انتخاب کنید. هم در زمان و هزینه شما صرفه جویی می کند و هم دسترسی سریع به a وعده غذایی سالم.

یک روش با سالادها در ظروف تک تک به پایان می رسد و روش دیگر مونتاژ نهایی را تا اوا، هفته باقی می گذارد.

در اینجا جزئیات مربوط به هر دو روش ارائه شده است تا بتو،د انتخاب کنید که کدام یک برای شما بهتر است.

روش 1: سالاد آماده به صورت دسته ای

احتمالاً بیشتر از آنچه که فکر می کنید با آماده سازی دسته ای آشنا هستید. اگر باقیمانده غذا را خورده اید، این آماده سازی دسته ای است!

آماده سازی دسته ای زم، است که یک دسته بزرگ غذا درست می کنید و آن را برای چندین وعده میل کنید. برای سالاد، این شبیه درست ، یک جامبو است سالاد سزار برای خوردن به ،وان یک غذای جانبی با تمام شام های خود سرتاسر هفته. یا مثل درست ، یک دسته بزرگ ،، و سالاد لوبیا و ناهار خوردن برای یک کل هفته.

مزیت آماده سازی دسته ای این است که ظرف شما به طور کامل باشد آماده برای خوردن. چه ظرف را در ظرف های جداگانه ت،یم کنید یا آن را در یک ظرف بزرگ نگهداری کنید تا بعدا سرو کنید، همه مواد را با هم مخلوط کرده اید و آماده است. فقط رویه و سس اضافه کنید.

روش 2: مواد تشکیل دهنده سالاد

آماده سازی مواد تشکیل دهنده شکل دیگری از تهیه غذا است. این روش شامل شستن، برش و پختن مواد داخل ظرف شماست. اما به جای اینکه غذا را جمع کنید، هر یک از مواد را در خودش قرار می دهید ظرف ذخیره سازی و ظرف را در اوا، هفته مونتاژ کنید.

از مزایای آماده سازی مواد تشکیل دهنده می توان به انعطاف پذیری در منو و افزایش طراوت اشاره کرد. منوی شما منعطف است زیرا با تعداد انگشت شماری از مواد آماده می تو،د وعده های غذایی متفاوتی درست کنید. شما متعهد به خوردن یک وعده غذایی چند بار در طول هفته نیستید. اگر سبزیجات، لوبیا سیاه، مرغ و کینوآ در یخچال دارید، می‌تو،د آن‌ها را با سس‌ها و رویه‌های مختلف کنار هم بریزید تا هر چیزی از سالاد گرفته تا کاسه TexMex درست کنید. جدا نگه داشتن مواد در ظروف آماده سازی غذا نیز می تواند به شما کمک کند مواد تازه بیشتر طول بکشد

انتخاب یک روش

هر دو روش، راه‌های عالی برای تهیه غذا هستند. انتخاب یک روش به ترجیح شخصی شما بستگی دارد. مانند تمام جنبه های آماده سازی غذا، کاری را انجام دهید که برای شما مفید است!

اگر یک مبتدی برای آماده سازی غذا هستید، پیشنهاد می کنیم با آماده سازی دسته ای شروع کنید. این روش ساده است و مراحل وسط هفته را کاهش می دهد. هنگامی که در ساختن چند دستور پخت مسلط شدید جلوتر از زمان با آماده سازی دسته ای، آماده سازی مواد تشکیل دهنده را آزمایش کنید. سپس از آنجا انتخاب با شماست!

بهترین سبزیجات برای استفاده برای تهیه سالاد

همه سبزیجات پس از شستن و ب، آنها به مدت یک هفته در یخچال شما تازه نمی مانند. در مورد آووکادو فکر کنید – شما نمی خواهید آووکادوی قهوه ای را که یک هفته زودتر بریده اید بخورید.

بنابراین برای جلوگیری از آووکادو قهوه ای و خیار ،ج، این سبزیجات را برای تهیه سالاد غذا امتحان کنید:

 • چغندر
 • گوجه گی،ی (برش نزنید)
 • هویج رنده شده
 • فلفل دلمه ای
 • رنده شده کلم برو،ل
 • پیاز قرمز
 • پیاز سبز
 • سیب زمینی شیرین بو داده
 • نخود فرنگی ،د کنید
 • کرفس
 • تربچه

اگر می‌خواهید سبزیجات یا چاشنی‌های دیگری را در سالاد خود بگنج،د که تا این حد تازه نمی‌مانند، در روزی که می‌خورید، آنها را به سالاد خود اضافه کنید. شما همچنان در زمان آماده شدن سالاد خود صرفه جویی خواهید کرد. تنها با یک یا دو دقیقه آماده سازی برای اضافه ، مواد باقی مانده، آماده خوردن خواهید بود.

سس سالاد من، برای تهیه غذا

کاسه خود را بیاورید سبز-برگی خوشبختی برای زندگی با یک سس خوش طعم!

اگر قبلاً پانسمان های خود را درست نکرده اید، از دست می دهید. سس های سالاد موجود در فروشگاه مواد غذایی اغلب مملو از چربی های ناسالم هستند. وقتی پانسمان خود را در خانه درست می کنید، دقیقاً می د،د که در هر لقمه چه چیزی به دست می آورید.

سس های سالاد خانگی را امتحان کنید. از اینکه چقدر آسان با موادی که احتمالاً از قبل در دسترس دارید، با هم ،یب می شوند، شگفت زده خواهید شد.

درست ، یک وینگرت خوب با روغن زیتون به این م،ی است که می تو،د از یک سس پر از کلسترول، سدیم، شکر یا کربوهیدرات اجتناب کنید.

با این دستور العمل ها شروع کنید:

سس ها و تاپینگ های خود را با هم مخلوط کرده و با هم هماهنگ کنید تا هر روز طعم جدیدی ایجاد کنید. وقتی سالاد خود را با این طعم‌های تند تزیین می‌کنید، همان سبزی‌ها و سبزیجات خسته‌کننده نمی‌شوند!

دستور العمل های سالاد برای شروع کار با تهیه غذا

سالادها وقتی درست تهیه شوند مفرح، خوش طعم و سیر کننده هستند! به یک توده کاهو ساده با یک هویج رنده شده روی آن بسنده نکنید – این به شما انگیزه نمی دهد که هر روز سبزیجات خود را بخورید.

اگر به مقداری الهام از سالاد نیاز دارید، یکی از این دستور العمل های خوشمزه را امتحان کنید که شما را برای صرف غذا هیجان زده می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تهیه سالاد و غذا، ما را در یوتیوب بررسی کنید.
منبع: https://fitmencook.com/،w-to-meal-prep-salads/