مفتول فولادی- انواع مفتول و کاربرد آن-مفتول سیاه-مفتول گالوانیزه-مفتول استنلس استیل-مفتول فنری | fouladgostar

مفتول فولادی- انواع مفتول و کاربرد آن-مفتول سیاه-مفتول گالوانیزه-مفتول استنلس استیل-مفتول فنری | fouladgostar

سیم در اینها نازک تر است به طوری که انعطاف پذیرتر و بادوام تر از فنرهای کارخانه مفتول دیگر است. آنها معمولاً در رباتیک ، قفل و ترامپولین استفاده می شوند. فنر های کششی متناوباً بسیار محکم پیچیده می شوند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که ممکن است کشیده شوند تا فشار را تحمل کنند و سپس به سرعت به موقعیت اولیه خود بازگردند. این امر قطعات متصل کننده را نیز به داخل می کشاند. این فنرها همانطور که از نامش پیداست بیشتر در کمپرسورها استفاده می شود .

  • در صورت وجود هوا یا آب، خود به خودی دوباره شکل می گیرد.
  • به دلیل استحکام کششی بالا ، بسیاری از تولیدکنندگان از آن برای انواع مختلف ماشین آلات استفاده کرده اند.
  • از پارچه نانو / یا پارچه مرغوب سنگین با رنگ های اسپرت و زیبا.

آب و هوای مرطوب می تواند سیم های غیر گالوانیزه را به سرعت دچار زنگ زدگی کند. از آنجایی که فلز روی در مقایسه با فولاد الکترو پوزیتیو تر است. هنگامی که لایۀ گالوانیزه می شود دچار آسیب می شود و فولاد در معرض هوا و رطوبت قرار می گیرد. که از طریق خاصیت حفاظت کاتدی از فولاد در مقابل خوردگی و زنگ زدگی محافظت کند.

تولید فنر و فروش مقداری فنر به قیمت مناسب

کلاف گرد مسوار در قطر 0.5 الی 10 میلی متر به صورت کلاف، شاخه ای و صورت قرقره با سطح مسطح تولید می شود. فولاد فنر مذکور با توجه به ویژگی های خوبی که دارد در صنایع خودرو سازی بیشترین کاربرد را در ساخت قطعات و ماشین آلات دارد. و همچنین از این گروه فنرها جهت ساخت موتورهای سبک و سنگین و فنرهای چرخشی استفاده می گردد. این گرید از فولاد فنر دارای دو ویژگی خاص می باشد، اول اینکه خاصیت ضد سایشی دارد و دوم اینکه دارای استحکام کششی بالای است. این دو ویژگی باعث می شود که از گرید جهت ساخت فنرهای با دقت و کیفیت بسیار بالا استفاده شود. سیم گالوانیزه، در دنیای امروزه با توجه به کارایی آن به‌ عنوان صنعت مادر شناخته ‌میشود.

انواع مختلف مفتول فنری:

کارخانجات سازنده مفتول جهت ساخت آن، شمش مورد لازم به‌منظور تولید را در کوره‌های گرم قرار می دهند و تحت دمایی تقریباً ۱۲۰۰ درجه سانتی‌گراد در معرض حرارت قرار می دهند تا به‌طور کامل گداخته و ذوب شود. سپس با توجه به‌ قطر مورد نیاز، شمش مکرر از دستگاه‌ عبور خواهد کرد تا قطر مد نظر را بدست آورد. مفتول یک سیم تک رشته‌ای از جنس فلز می باشد و از یک عایق از جنس پلیمر PVC تهیه می شود. از این کالا در انواع گوناگونی تولید می شود که دو مدل از آن‌ها از جنس آهن و فولاد می باشند. از مفتول‌ها در صنعت ساختمان استفاده‌های فراوانی می شود. فنرهای فشاری به فنرهایی گفته می شود که بین گام های فنر فاصله وجود دارد و به صورتی طراحی و ساخته شده اند که در اثر فشار وارد شده جمع شود.

چادر مسافرتی

معمولا جهت بستن میلگردهای آرماتور بندی از آن استفاده می شود. از این رو به سیم آرماتور بندی نیز معروف می باشد. این نوع سیم‌ها به‌منظور تحمل بارهای مکانیکی و یا سیگنال‌های برق و همچنین مخابرات به کار گرفته خواهند شد.