5 راه برای شکست دادن تابستان SAD


خوب، صحبت در مورد سلامت روان تنها راه برای تحقیر آن و تلاش برای آینده ای بهتر است. پس بزن بریم!

در مورد بلوز زمست، شنیده اید، درست است؟ در مورد تابستان بلوز؟

حتی اگر از نظر فرهنگی این زمان از سال را با آفتاب، تفریح ​​و bbq مرتبط می‌د،م، اما می‌تواند برای برخی افراد خسته کننده و دشوار باشد. می دانم چون من یکی از آنها هستم.

بلوز تابست، نوعی SAD (اختلال عاطفی فصلی) است که وضعیتی است که 20٪ از جمعیت آمریکا را تحت تاثیر قرار می دهد. برای ارائه پیشینه و زمینه به شما:

  • افرادی که از SAD رنج می برند به تغییرات طبیعی دما و نور حساس هستند که می تواند باعث ناراحتی رو، شود.
  • افرادی که دورتر از خط استوا زندگی می کنند بیشتر در طول ماه های زمستان دچار SAD می شوند، جایی که ما نزدیکتر به استوا بیشتر در تابستان آن را تجربه می کنیم.
  • در زمستان، SAD معمولاً باعث پرخوری، افزایش وزن و پرخوابی می شود. در حالی که در تابستان، SAD معمولاً کاهش اشتها و بی خوابی را نشان می دهد. هر دو می توانند باعث افسردگی شدید، اضطراب، تحریک پذیری و بی قراری شوند.

حدود 10٪ از ،، که از SAD رنج می برند در ماه های تابستان علائم را تجربه می کنند. در حالی که این از نظر آماری تنها بخش کوچکتری از جمعیت را تحت تاثیر قرار می دهد، باید توجه داشت که میزان خودکشی در ماه های بهار و تابستان در بالاترین حد خود قرار دارد.

با تأمل در زندگی خودم، زم، که در مورد تابستان SAD یاد گرفتم، چیزهای بسیار م،ادارتری پیدا ،د – شدیدترین نبردهای من با افسردگی و افکار خودکشی عمدتاً بین ژوئن و آگوست رخ داد.

چالش برانگیزترین تابستان من (در مدت زمان طول،)

امسال به ویژه چالش برانگیز بوده است. همه‌گیری ویروس کرونا و قرنطینه‌های متعاقب آن، احساس اضطراب را تشدید کرده و انزوای (خود) را تشویق کرده است.

اعتراضات علیه بی عدالتی و نابرابری نژادی (به حق) بر رسانه ها مسلط شده است، اما همچنین باعث شده است که بسیاری احساس ناامیدی و افسون کنند.

میلیون ها نفر در معرض خطر ا،اج هستند و صاحبان مشاغل کوچک به دنبال تسکین بسیار مورد نیاز هستند.

و خیلی بیشتر!

همه اینها باید گفت، بدون نیاز به مبارزه با SAD چیزهای زیادی در جریان است.

چه حسی دارد

یک بار یکی از من پرسید که داشتن اضطراب چه حسی دارد؟ این سناریو اولین چیزی است که به ذهنم خطور کرد:

تصور کنید در حال رفتن به قرار ملاقات با افراد مشهور خود هستید، و او در رستوران منتظر شماست. در راه، شما یک آپارتمان دریافت می کنید. شما نمی خواهید آنها فکر کنند که شما در حال ایستادن آنها هستید: این یک ضربه شماست! نمی‌تو،د با آن‌ها تماس بگیرید، زیرا گوشی‌تان از کار افتاده است و می‌تو،د احساس کنید که دانه‌های عرق روی پیش،‌تان می‌ریزد و در تلاش برای یافتن راهی برای رسیدن به رستوران هستید…

این من هستم در بعضی روزها که صبح از خواب بیدار می شوم – از لحظه ای که چشمانم را باز می کنم وحشت زده شده ام.

و آنچه بیش از همه ناراحت کننده است، این است که به نظر می رسد همه اطرافیان من دقیقاً برع، احساس می کنند و از آفتاب تابست، و لحظات بی دغدغه با دوستان در کنار “ساحل” لذت می برند.

و این تأثیر معمول برای من است:

خواب من به خطر افتاده است، من برای ماندن در یک برنامه غذایی منظم با اشتهای سرکوب شده تلاش می کنم و … مسلماً کمی بدخلقی تر از آنچه که دوست دارم هستم.

البته برای دیگران تاثیر بیشتری می‌تواند داشته باشد، اما این برای من فقط اصل ماجراست.

همانطور که قبلاً گفتم، در حالی که این تابستان چالش‌برانگیزترین تابستان من در مدت زمان طول، بوده است، اما مطمئناً دست از کار نمی‌کشم! همیشه امید و عمل وجود دارد!

افسردگی و اضطراب چیز جدیدی نیست – آنها فقط مکنده هستند – اما در اینجا 5 روشی است که من در طول سفر خود برای مدیریت SAD تابستان انتخاب کردم تا از هر لحظه بهترین استفاده را ببرم!

پنج راه برای ش،ت غمگین

1) به یک برنامه ورزشی صبحگاهی بروید. من نمی توانم به اندازه کافی تاکید کنم که درک ارتباط بین سلامت جسمی و رو، چقدر مهم است. اگر چه زم، که احساس کمبود می‌کنیم، ورزش ، بسیار سخت‌تر است، اما در آن زمان است که افزایش سروتونین بسیار مهم است! ما باید خون را پمپاژ کنیم و من در صبح (البته بعد از اینکه کاملاً از خواب بیدار شدم) احساس قدرت بیشتری می کنم. بنابراین برنامه خود را به صبح منتقل کنید و سعی کنید در بیرون از خانه فعال باشید تا الف) گرما را غلبه کنید، ب) ویتامین D را جذب کنید و ج) تن را برای بقیه روز تنظیم کنید.

۲) رژیم غذایی خود را بررسی کنید. در نظر گرفتن این که چه چیزی (و چه مقدار از آن) می خوریم یا می نوشیم زم، که از مشکلات سلامت روان رنج می بریم، مهم است. وقتی مسیر داروسازی را با غذا و نوشیدنی شروع می‌کنیم، شروع به پرورش رفتارهایی می‌کنیم که در آینده متوقف ، آن‌ها دشوار خواهد بود. از آنجایی که ممکن است در لحظه احساس خوبی داشته باشیم، نمی‌تو،م عادت‌های ناسالمی را که در حال ایجاد آن هستیم ببینیم. برای من، این پرخوری قبل از خواب است (تا بتوانم بخوابم)، عادتی که سالها طول کشیده تا بر آن غلبه کنم.

از نظر رژیم غذایی، من از رژیم غذایی مدیترانه ای لذت می برم، به خصوص در طول تابستان، زیرا سرشار از غذاهای تازه و خوش طعم است که هم قلب و هم مغز را تقویت می کند. همچنین، به اندازه کافی انعطاف‌پذیر است تا سبزیجات منجمد و غذاهای کنسرو شده را در خود جای دهد، که حفظ تغذیه را بسیار آسان‌تر می‌کند، زیرا هیچ کار آماده‌سازی با آن غذاهای تازه بسته‌بندی شده وجود ندارد.

3) راه هایی برای آسان ، زندگی پیدا کنید. نگاه کنید، زم، که بدون خواب می دویم، به سختی می توان از روز به روز همگام شد. پس راه هایی برای حذف عوامل استرس زا از زندگی خود در هر کجا که می تو،د پیدا کنید. گاهی اوقات، من به استفاده از بشقاب های کاغذی و ظروف پ،تیکی تغییر می کنم، زیرا می دانم که در غیر این صورت ظروف روی هم انباشته می شوند. یک بار، زم، که در یکی از بدترین ایالت‌هایم بودم و حقوق بسیار کمی می‌گرفتم، توانستم بودجه‌ام را دوباره تنظیم کنم تا بتوانم ماهانه ۷۵ دلار به یک خانه‌دار بپردازم تا بیاید و از محل من مراقبت کند، که بسیار مفید بود. و تمام هزینه ای که برای من دارد صرف ناهار خوری کمتر در طول ماه بود. برای شما، این می تواند پیدا ، یک شرکت تهیه غذا باشد. زم، که از نظر ذهنی دچار مشکل هستید، در مورد هزینه ،، اولویت بندی کنید و هوشمندانه عمل کنید.

4) مرزها را تعیین و حفظ کنید. در زندگی شخصی و حرفه ای ما، مرزها برای سلامت روان مثبت حیاتی هستند، بنابراین مهم است که آنها را به وضوح تعریف کنیم و از آنها دفاع کنیم. به ،وان مثال، من برای “خاموش ،” و کناره گیری از کار مشکل دارم. اما تابستان امسال، عمداً سعی کردم آ، هفته ها کمتر آنلاین باشم تا مطمئن شوم که برای خودم وقت می گذارم و به نیازهای شخصی ام رسیدگی می کنم. این گام به عقب به من این امکان را می دهد که تمرکز خود را روی من نگه دارم نه آنچه در اطرافم می گذرد. مقایسه زندگی من با دیگران در شبکه های اجتماعی یکی از رایج ترین تله هایی است که می تواند منجر به نارضایتی شود و بر مرزهایی که برای خودم تعیین می کنم تأثیر بگذارد.

5) فعال باشید. همه ما باید یک طرح واکنش به بحران سلامت روان داشته باشیم تا در صورت سخت شدن شرایط، ،صندوق‌هایی داشته باشیم که بتو،م از آن استفاده کنیم. تماس گرفتن با یک دوست با درمانگر یا روانپزشک خود برنامه ریزی کنید. اطمینان حاصل کنید که در صورت نیاز، دارو در دسترس دارید. و شاید حتی چند تائید و/یا دعایی که بتو،د برای یادآوری ارزش خود بگویید. من یک کتاب راهنما کامل دارم که شامل ساختار اضافی یا همان مقداری است که در روزم برای انجام آن نیاز دارم. شما هم باید.

افکار نهایی

چه در تابستان، چه در زمستان یا اصلاً SAD را تجربه کنید، مهرب، را تمرین کن.

یکی از چیزهایی که به خودم یادآوری کردم این است که با مهرب، با خودم رفتار کنم. در انتقاد و/یا نقد نحوه پاسخ ذهنی من به این زمان بی سابقه در تاریخ کند باشید. در حالی که به سرعت می توانم کوچکترین راه ها را جشن بگیرم که بر SAD تابست، به طور روزانه غلبه می کنم.

بنابراین وقتی می گویم «مهرب، را تمرین کن»، باید از خودمان شروع کنیم. دشوار است – برخی می گویند غیرممکن – نشان دادن شفقت واقعی به دیگران زم، که به خودمان پیشنهاد نمی کنیم.

اگر این تابستان برای شما هم سخت بوده است، به پزشک مراجعه کنید یا با فردی که به آن اعتماد دارید صحبت کنید. هرگز از صحبت ، و درخواست کمک نترسید… زیرا ا،ر اوقات ،، که با آنها تماس می گیرید از صداقت شما قدرد، می کنند و بیشتر از آنچه فکر می کنید به شما لطف می کنند.

دیشب یک متن تصادفی از یکی از دوستان دریافت کردم. اگر بخواهید از کلمات او استفاده کنید، این همان چیزی است که گفته شده است:

“چیزی مدام به من می گوید که شما را بررسی کنم. تو خوبی؟»

و همین متن ساده بزرگترین لبخند را بر لبانم نشاند. راستش را بخواهید، اخیراً در سکوت سنگینی آن را احساس کرده بودم. نمی‌دانم او از کجا می‌دانست، اما خوشحالم که برای فهمیدن این موضوع بررسی کرد.

باز هم، صحبت در مورد سلامت روان تنها راه برای بی‌اعتنایی به آن و تلاش برای آینده‌ای بهتر است.

پس بیایید این کار را با هم انجام دهیم:

اگر واقعاً مشکل دارید و باید فوراً با ،ی صحبت کنید، لطفاً با خط کمک ملی پیشگیری از خودکشی به شماره 1-800-273-TALK (8255) تماس بگیرید یا از طریق آنها وصل شوید. چت زنده اینجا.

عشق بسیار و خدا رحمت کند!

CoolKev
منبع: https://fitmencook.com/5-ways-to-beat-sad/